Zaštitne cipele, radne cipele
Bilo da je protuklizna, vodootporna, otporna na kemikalije ili nepropusna: odgovarajućom zaštitnom obućom možete spriječiti nesreće na radnom mjestu i izbjeći zastoje. U trgovini tvrtke kaiserkraft nudimo zaštitnu obuću za različita područja primjene – od otpornih sandala S1P preko protuklizne radne zaštitne obuće S3 pa sve do vodonepropusnih zaštitnih čizama S5.
U kategoriji Zaštitne cipele, radne cipele nudimo Vam proizvode sljedećih marki: DUNLOP, Leipold+Döhle.
Zaštitna obuća i radna obuća: koja je razlika?
Zaštitna obuća u mnogim je područjima obvezna. Zaštitna oprema propisana je za brojne zanate ili za rad u laboratorijima. U hitnim slučajevima zaštitna obuća štiti vaša stopala od ozljeda. Radna zaštitna obuća spada u osobnu zaštitu opremu (OZO) i dijeli se u različite kategorije ovisno o stupnju sigurnosti.
Radna obuća koja nije kategorizirana prema stupnju sigurnosti nudi pak udobnost tijekom obavljanja radnih zadataka i čuva stopala, primjerice ergonomskim potplatima. Osim funkcionalnošću, radna obuća može Vas oduševiti i atraktivnim dizajnom.
Zaštitna obuća za različita radna područja
Strukovna udruženja propisuju upotrebu zaštitne obuće za razne djelatnosti i radna područja – od spasilačkih službi do vatrogasnih postrojbi, od električara do kuhara. Odgovarajuća zaštitna obuća različita je koliko i njena područja primjene. Dok vatrogasci trebaju zaštitnu obuću od vatrootpornih materijala, električarima je važna izolacijska obuća. S druge strane, zaposlenicima u šumarstvu potrebna je zaštitna obuća koja je protuklizna i otporna na rezanje.
Odabir zaštitne obuće prema stupnju zaštite
Odluka o zaštitnoj radnoj obući prije svega ovisi o osnovnim sigurnosnim zahtjevima na radnom mjestu. Stoga odaberite zaštitnu obuću na temelju odgovarajućeg stupnja sigurnosti koji je neophodan za rad u Vašem poduzeću. Tek tada biste u obzir trebali uzeti kriterije poput udobnosti i izgleda.
Normama od 20345 do 20347 reguliraju se razlike među vrstama zaštitne obuće i njihova klasifikacija u stupnjeve sigurnosti. Stupnjevi zaštite navode se kao kombinacija slova S + slova/broja i kreću se od najnižeg stupnja sigurnosti SB do najvišeg S5. Bez obzira na stupanj zaštite, sva zaštitna obuća dizajnirana je tako da ima protuklizne potplate i kapice za zaštitu prstiju koje mogu izdržati opterećenje do 200 džula.
Imate pitanja o zaštitnoj obući ili stupnjevima zaštite? Stupite s nama u kontakt. Naši stručnjaci rado će Vam pomoći.
Mogli bi Vas zanimati i ovi proizvodi:
Zaštita za sluh | Zaštita za oči | Zaštita dišnih putova | Radne rukavice | Zaštita za glavu