Regali za opasne tvari, postaje za punjenje

Jednim potezom do lakova, otapala itd.? Najbolje je da za to u radionici i pogonu upotrebljavate propisne plastične ili čelične regale za opasne tvari za ležeće ili stojeće skladištenje i punjenje bačava i prihvatnih korita. Uz postolja za bačve, regale za opasne tvari, regale za bačve i postaje za punjenje poznatih proizvođača suvremeno skladištenje opasnih tvari obavit ćete u tren oka – sigurno, učinkovito i povoljno! Želite saznati više? U našem tekstu sve je pregledno objašnjeno.

U kategoriji Regali za opasne tvari, postaje za punjenje nudimo Vam proizvode sljedećih marki: eurokraft pro, LaCont, CEMO, eurokraft basic, PRESSOL.

Marka
Vrsta proizvoda
Održivost
Relevantno
Količina proizvoda: 33

Regali za opasne tvari, regali za bačve i postaje za punjenje: svidjet će se i zakonodavcu!



Opasne tvari u pogonu stalan su predmet rasprava. S jedne strane potrebne su u industriji i zanatima, a s druge svi trebaju biti zaštićeni od njih. Poštedite se rasprave i odmah uložite u regale za opasne tvari, regale za bačve i postaje za punjenje.



Što čini regale za opasne tvari i postaje za punjenje posebnima?



Za vađenje opasnih tvari iz bačava, IBC kontejnera ili malih posuda i njihovo skladištenje blizu radnog mjesta propisani su regali za opasne tvari. Postaje za punjenje kao posebni oblici donose dodatne sigurnosne mjere prilikom vađenja medija: uz prihvatna korita one preuzimaju preventivno upravljanje propuštanjima, a zahvaljujući postoljima za punjenje omogućavaju optimalan položaj velikih posuda za punjenje s pomoću slavina ili ventila.



Regali za opasne tvari ili odlagalište opasnih tvari – kad mi je što potrebno?



Usprkos kompliciranim propisima hijerarhije pri skladištenju opasnih tvari su jasne:



  1. Skladište opasnih tvari služi za čuvanje svih zaliha opasnih medija u poduzeću.

  2. Odlagalište opasnih tvari služi za čuvanje velikih posuda u ne prevelikim količinama.

  3. Regal za opasne tvari služi za čuvanje količina koje su trenutno potrebne u pogonu.


Sve tri varijante moraju ispunjavati visoke zahtjeve u pogledu sigurnog uređenja skladišta, označavanja i ponašanja djelatnika. Središnju ulogu pritom igra zabrana zajedničkog skladištenja određenih tvari te povezano pitanje materijala regala za opasne tvari. Osim toga, odobrene su isključivo za zatvorene prostore.



O čemu treba voditi računa pri rukovanju regalima za opasne tvari?



Najvažnija je točka u pogledu sigurnosti minimiziranje opasnosti pri vađenju ili pretakanju medija na postaji za punjenje. Svi djelatnici moraju se obučiti za rukovanje posudama i tvarima, moraju poduzeti mjere zaštite na radu i upotrebljavati proizvode za upravljanje propuštanjima. O tome između ostalog informiraju i tehnička pravila TRGS 510. Općenito vrijedi:



  • Regali za opasne tvari za tekuće medije moraju biti opremljeni prihvatnim uređajima odn. prihvatnim koritima.

  • Prihvatna korita od čelika propisana su ispod regala za opasne tvari za zapaljive medije i medije koji ugrožavaju vode.

  • Prihvatna korita od materijala PE upotrebljavaju se za skladištenje opasnih, agresivnih medija.

  • Volumen prihvatnog korita mora odgovarati volumenu najveće uskladištene posude.

  • Regali za opasne tvari moraju se postaviti tako da se može isključiti dodatna opasnost za djelatnike. To se ne odnosi samo na mjesto, nego i na osiguranje regala od prevrtanja.

  • Postoje ograničenja maksimalnih količina za skladištenje opasnih medija u regalima za opasne tvari i regalima za male posude, paletama za bačve i postoljima za bačve.


Mnogobrojni propisi o opasnim tvarima i njihovom rukovanju u pogonu mogu biti nepregledni. U našim informacijama o propisnom skladištenju opasnih tvari donosimo Vam sažeti pregled. Rado ćemo Vam pomoći pri odabiru regala i proizvoda za skladištenje opasnih tvari. Slobodno nam se obratite.